Ładna i trwała opalenizna jest marzeniem wielu z nas. Korzystając z promieni słonecznych lub udając się do solarium powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób zadbać o kondycję naszej skóry. Zdrowe opalanie jest związane ze stosowaniem kremów z odpowiednim faktorem oraz używaniem kosmetyków regenerujących. Opalanie przesusza skórę i może być powodem powstawania zmarszczek. Zbyt długi pobyt na słońcu może zakończyć się podrażnieniami. Dzięki właściwej pielęgnacji jesteśmy w stanie szybko przywrócić skórze odpowiednią urodę i zdrowy wygląd.

Warto z wyprzedzeniem pomyśleć o sezonie letnim. Zbawienny wpływ na naszą skórę ma beta-karoten. Jest to prowitamina A, która przygotowuje organizm na kontakt ze słońcem i chroni nas przed ewentualnymi, negatywnymi skutkami opalania. W aptekach można znaleźć wiele suplementów diety, które zawierają ten składnik. Jest on dobrze tolerowany i nie grozi przedawkowaniem. Nasz organizm wchłania jedynie tyle witaminy A, ile jest mu w danej chwili potrzebne. W przypadku podrażnień wywołanych promieniowaniem ultrafioletowym najlepiej jest stosować preparaty zawierające pantenol i alantoinę. Obie substancje mają działanie przeciwzapalne oraz kojące. Są podstawowymi składnikami kremów i balsamów zalecanych po kąpielach słonecznych.

Dbając o urodę należy zapewnić skórze odpowiednią dawkę kolagenu i elastyny. Dzięki temu będzie wyglądać jędrnie i młodo. Niektóre kremy po opalaniu zawierają również kwas hialuronowy, który odpowiada za wiązanie wody w komórkach i dzięki temu także wpływa na wygląd skóry. Wybierając odpowiednie kosmetyki do opalania oraz po opalaniu będziemy mogli przez długi czas cieszyć się piękną opalenizną, a nasza skóra nie będzie odczuwała negatywnych skutków, związanych z promieniowaniem ultrafioletowym.