Chciałabyś zabłysnąć opalenizną, ale bardzo nie lubisz wylegiwać się na słońcu? Zresztą – ciężko byłoby ci coś takiego zorganizować, bowiem lato za chwilę się skończy i okazji, by w naturalny, lecz dość czasochłonny (i jakże nudny!) sposób zabarwić skórę, praktycznie wcale nie będziesz miała… Koniec z leżeniem na plaży, nie ma co rozkładać kocyka na balkonie czy ubierać się w bikini do prac w ogrodzie. Koniec lata nie pozostawia żadnych złudzeń: albo solarium/balsamy brązujące – albo masz bladą twarz.

Ale… solarium cię nie przekonuje! Tyle słyszałaś o szkodliwości takiego sposobu opalania, że nie masz najmniejszej ochoty korzystać z tego typu przybytków.

Opalacze i kremy brązujące? Taaa… niejedna twoja koleżanka popadała w rozpacz, bo coś poszło nie tak i delikwentka – zamiast udać się na zaplanowaną randkę z TYM jedynym, zamykała się w łazience, wyjąc niezgorzej niż kojoty na prerii.

Cóż zatem ci pozostaje? Jest jeszcze jedna opcja – możesz zafundować sobie opalanie metodą natryskową, dzięki której szybko, bezboleśnie i w bezpieczny sposób opalisz ciało na wymarzony kolor!

Sprawa jest prosta: udajesz się do jakiegoś wiarygodnego salonu kosmetycznego, w którym pracują osoby znające się na rzeczy – musisz wybrać kolor opalenizny. Pamiętaj, żeby nie przesadzić: najlepszy efekt uzyskasz, wybierając odcień pasujący do twojej karnacji. Zbyt ciemny kolor może sprawić, że będziesz wyglądać dziwnie, a nie naturalnie i zjawiskowo.

Następnie – kosmetyczka, korzystając ze specjalnego urządzenia, naniesie na twoją skórę preparat, który będzie ją stopniowo zabarwiał, aż do pożądanego efektu. Czas natryskiwania preparatu nie jest długi (trwa najwyżej do 45 minut) i… właściwie to już wszystko. ;) Po skończonym ‚zabiegu’ powinnaś przez kilka godzin unikać kąpieli oraz sytuacji, w których mogłabyś się spocić – kosmetyczka z pewnością powie ci, jak długo nie możesz się myć, a w kolejnych dniach – aby utrzymać efekt pięknej opalenizny – powinnaś natłuszczać ciało lub stosować preparaty lekko brązujące. Dobrze by było, gdybyś po takim opalaniu nie stosowała peelingów i nie depilowała ciała – tego typu zabiegi powinnaś wykonać przez udaniem się do salonu, ich przeprowadzenie ułatwi równomierne nakładanie preparatu na ciało.

Efekt opalenizny po takim zabiegu utrzymuje się niej więcej do dwóch tygodni, a jego koszt zależy od tego, czy ‚opalasz’ całe ciało, czy tylko jego partie.

Sprawdź zatem, który z salonów w twoim mieście zajmuje się opalaniem natryskowym – to naprawdę bezpieczna metoda, z której mogą korzystać np. kobiety w ciąży czy osoby wrażliwe na słońce.